Rodzaje oprawek okularowych


Modle modele

Idealnie okulary nie tylko poprawiają wzrok i wstrzymują rozwój jego defektu, ale również świetnie wyglądają. Wszystko za sprawą szerokiego wyboru oprawek dostosowanych do wymogów i gustu klienta.

W zbliżającym się sezonie modne będą oprawki z szerokimi bokami, tzw. zauszniki. Oprawki przyozdobione różnorodnymi wzorami zaczerpniętymi z natury, typu kwiatki, motyle, łodygi lub listki. Można również wybrać oprawki w modernistycznych kształtach, opartych na liniach, kropkach lub otworach, a także w wyrazistych kolorach.

 

Typy oprawek

Oprawki do okularów dzieli się według kilku kategorii. Jedną z nich jest tworzywo.

Oprawki mogą być wykonane z tworzywa lub metalu. Pierwsze wyróżniają się większą grubością i trwałością. Wykonywane są metodą wtryskową, dzięki czemu można modelować ich kształt i formę. Przykuwają wzrok i odwracają uwagę od grubych soczewek i anomalii twarzy. Nie posiadają nanośników, przez co szerokość mostka musi być dostosowana bezpośrednio do nosa. Oprawki wykonane z różnych stopów metali, są bardziej eleganckie, delikatniejsze i mniej widoczne. Występują w wielu kolorach i posiadają wspomniane nanośniki, umożliwiające dopasowanie okularów do nosa.

Innym rodzajem oprawek są tzw. oprawki „na żyłkę”, w których soczewka podtrzymywana jest za pomocą żyłki. Wykonane z metalu lub z tworzywa wyróżniają się niezwykłą lekkością. Eleganckie, subtelne i mniej widoczne czynią twarz bardziej żywotną.

Ostatnim rodzajem są oprawki typu „na patent”, zwane także wiedeńskimi, bezbramkowymi lub bezobwódkowymi. Są eleganckie, delikatne i praktycznie niewidoczne na twarzy.

Related Posts

Leave a Comment