Jak poprawnie założyć soczewki


Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są wygodne, bezpieczne i skutecznie poprawiają wzrok. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić okularów. Niektóre osoby nie chcą jednak zmieniać swoich przyzwyczajeń i zrezygnować z okularów na rzecz soczewek. Najbardziej problematyczne wydaje się być dla nich zakładanie i zdejmowanie soczewek. Może się jednak okazać, że nakładanie soczewki nie jest wcale takie trudne.

 

Sposób nałożenia soczewki

Soczewkę kontaktową nakłada się wykonując pięć czynności:

  1. Wpierw prawą dłonią należy podnieść pierwszą soczewkę i trzymając ją w dłoni skierować w stronę oka. Serdecznym lub środkowym palcem podciągać w dół dolną powiekę, zaś palcem drugiej ręki podtrzymać jej górną część.
  2. Gdy gałka oczna jest skierowana wprost na soczewkę, należy prostym i powolnym ruchem umiejscowić ją na rogówce.
  3. Gdy soczewka jest nałożona należy zamknąć oko. Pęcherzyki powietrza, znajdujące się pod soczewką, można usunąć poprzez zamykanie i otwieranie oka lub delikatne ocieranie.

Zdejmowanie soczewki odbywa się według podobnego schematu. Środkowym palcem podtrzymuje się dolną powiekę, zaś palcem wskazującym należy delikatnie dotknąć soczewkę i opuścić ją na niższą część oka. Przedmiot trzeba delikatnie ścisnąć za pomocą kciuka i powoli wyjąć za pomocą czystego i pewnego ruchu.

Opisana metoda ma charakter uniwersalny, może z niej korzystać każda osoba nosząca soczewki. Dobrze wykonana zapewni skuteczne i bezpieczne zakładanie i zdejmowanie soczewki kontaktowej.

Related Posts

Leave a Comment