Oprawki okularowe dla dzieci – jak je dopasować?


Do sukcesu odpowiednio skorygowanej wady wzroku u dziecka przyczyniają się dobrze dobrane szkła okularowe oraz właściwie dobrane oprawki okularowe. Jak wybrać oprawki do okularów, by dziecko nosiło je z przyjemnością?

Okulary dla dziecka – najpierw badania

Jeśli zauważamy, że dziecko siedzi zbyt blisko telewizora, mruży i często przeciera oczy, zakrywa jedno oko lub zbyt nisko pochyla głowę podczas czytania czy rysowania, to powinniśmy udać się z nim do okulisty na badanie wzroku. Dopiero po stwierdzeniu wady, możemy dobrać odpowiednie szkła korygujące wadę wzroku dziecka.

Okulary dla dziecka – konieczność?

Pamiętajmy, że zakup oraz wybieranie oprawek okularowych nie powinno być dla dziecka przymusem bądź karą. Wybór oprawek w salonie optycznym może być świetną zabawą, podczas której dziecko będzie mogło zdecydować, która z oprawek okularowych najbardziej mu przypadła do gustu. Dzięki temu z chęcią będzie zakładał okulary, dzięki temu szybciej skoryguje się jego wada wzroku. Najlepiej będzie, jeśli przy wyborze zasięgniemy rady optyka, ponieważ nie do każdej oprawy będą pasowały szkła korekcyjne przeznaczone dla naszego dziecka. Musimy też pamiętać, by wybrać okulary dobrze leżące na nosie i lekkie. Ważne jest też, by tarcza była blisko oczu dziecka, co eliminuje patrzenie ponad oprawkami. Warto także poprosić w salonie optycznym, by optyk udzielił dziecku wskazówek jak dbać o okulary.

Related Posts

Leave a Comment