Okulary przeciwsłoneczne. Ochrona oczu


Nie tylko moda

Okulary przeciwsłoneczne idealnie sprawdzają się podczas wycieczek nad morze, jezioro czy w góry. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że można je dobrać do butów, spodni i koszulki. Jednak okulary przeciwsłoneczne to nie tylko estetyczny dodatek, ale również ochrona oczu.

 

Ochrona oczu

Lato to nie tylko piękne słońce, ale również dziesięciokrotnie zwiększona dawka światła. Jego nadmiar wiąże się ze szkodliwym działaniem promieni UV, które doprowadzają do uszkodzenia oka oraz pogorszenia się wzroku. Oczy narażone są na zapalenie spojówek, notoryczne zaczerwienienie, szczypanie i powstawanie wolnych rodników, które doprowadzają do starzenia się komórek, rozwoju choroby ADM i zaćmy. Szkodliwy bywa również wiatr, który wysusza gałki oczne i powoduje syndrom suchego oka.

Ochronę przed niekorzystnym wpływem promieni UV i syndromem suchego oka mogą zapewnić okulary przeciwsłoneczne. Szkiełka wzmacniają kondycję oka, poprawiają jakość widzenia oraz wpływają na zdrowy wygląd. Wyposażone w filtr zapewnią ochronę przed nieustannym mrużeniem powodującym pojawianie się zmarszczek.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem są nie tylko dodatkiem do naszej stylizacji, ale również elementem zapewniającym ochronę przed podrażnieniem, alergią, syndromem suchego oka i zmarszczkami.

Related Posts

Leave a Comment