Jak przechowywać okulary?


Właściwe przechowywanie kluczem długowieczności okularów

Okulary korekcyjne, aby odpowiednio spełniały swoją funkcję, muszą być utrzymane w dobrym stanie. Dlatego istotne jest, aby czyścić je ze stałą częstotliwością i we właściwy sposób. Prawidłowa pielęgnacja jest niezbędnym elementem utrzymania szkieł w dobrym stanie. Jednak nie mniej ważne jest ich odpowiednie przechowywanie. Nawet, jeśli będziemy skrupulatnie i dokładnie myć okulary, ale kłaść je w nieodpowiednich miejscach i w niewłaściwy sposób, po jakimś czasie będziemy musieli, wymienić je na nowy model. Dlatego kluczem do długowieczności okularów jest ich należyte przechowywanie.

Gdzie trzymać okulary

Jednym z podstawowych błędów, jaki popełnia się, w obchodzeniu z okularami, jest pozostawianie ich w niewłaściwych miejscach. Absolutnie nie należy kłaść okularów na twardych powierzchniach szkłami w dół, może to bowiem w łatwy sposób doprowadzić do trwałego zarysowania ich powierzchni. Ponadto zostawianie okularów w łatwo dostępnych miejscach, jak stoliki w pokojach czy blaty w kuchniach, wystawia je na ryzyko zalania płynami. Odłożenie ich bez żadnej osłony na półkę, daje za to gwarancje, że pokryją się kurzem. Niewskazane jest również wystawianie okularów na działanie wysokich i niskich temperatur, które również mogą doprowadzić do ich uszkodzenia.

Najlepszym sposobem przechowywania okularów, zapewniającym im pełną ochronę, jest należycie dobrane etui. Zapewnia ono, nie tylko właściwe zabezpieczenie szkieł, ale chroni również oprawki. Z dostępnych na rynku opcji można wybrać, tańszą wersję wykonaną z miękkiego tworzywa, która jest lekka i idealna do przenoszenia. Wadą tego typu pokrowca jest brak gwarancji pełnej ochrony. Dlatego, jeśli chcemy w pełni zabezpieczyć nasze okulary, lepiej wybrać etui o twardej konstrukcji, wykonanej z solidnych materiałów. Dodatkowo, wnętrze pokrowca, powinno być wyścielone materiałem z mikrofibry. Okulary dla bezpieczeństwa można również owinąć ściereczką z tego samego materiału. Należy również pamiętać, aby kłaść okulary szkłami w kierunku zamknięcia. Stosowanie się do powyższych wytycznych, powinno zapewnić naszym okularom długą żywotność.

Related Posts

Leave a Comment