Jak czyścić okulary?


Zadbane okulary to dobra jakość widzenia

Okulary korekcyjne to przyrząd optyczny, który pomaga osobom z wadami wzroku lepiej widzieć. Mogą być również eleganckim dodatkiem, elementem uzupełniającym ubiór oraz ozdobą twarzy. Dlatego niezwykle istotne jest zapewnienie im odpowiedniej pielęgnacji. Zabrudzone szkła, to nie tylko zgrzyt estetyczny i oznaka niedbałości, ale przede wszystkim zagrożenie dla wzorku. Okulary są zazwyczaj noszone w celu poprawy jakości widzenia. Żeby mogły należycie spełniać swoją funkcję, muszą być czyste. Patrzenie przez zabrudzone szkła, nie tylko utrudnia widzenie i męczy oczy, ale może przyczyniać się do pogłębiania wady wzroku. Dlatego, żeby przez długi czas cieszyć się klarownym obrazem, należy dbać o okulary. W tym celu powinno się je odpowiednio czyścić oraz właściwie przechowywać.

Procedura czyszczenia okularów

Żeby właściwie zadbać o okulary, należy kupić niezbędne akcesoria. Można oczywiście wykorzystać w tym celu domowe sposoby. Jednak jeśli chcemy, cieszyć się wysokiej jakości obrazem przez długi czas, najlepiej udać się na zakupy do salonu optycznego. Warto w nim nabyć odpowiedni płyn do czyszczenia szkieł oraz miękką ściereczkę z mikrofibry. Próba zastąpienia płynu zwykłą wodą oraz ściereczek chusteczkami higienicznymi, może odprowadzić do powstania uszkodzeń na powierzchni soczewki.

Przystępując do procesu czyszczenia, należy unikać kilku podstawowych błędów. Po pierwsze absolutnie nie powinno się, próbować myć szkieł na sucho, ponieważ zgromadzony na nich kurz może porysować ich powierzchnie. Należy też zachowywać stałą częstotliwość pielęgnacji, ponieważ rzadkie i intensywne polerowanie, może znacznie skrócić żywotność okularów.

Okulary powinno się myć, używając odpowiedniego płynu, który należy rozprowadzić po powierzchni szkieł. Tak zwilżone soczewki należy następnie przecierać miękką ściereczką, wykonując delikatne, spokojne okrężne i poziome ruchy.

Related Posts

Leave a Comment